قرارداد ٥ پروژه اعمار چکدم‌های ولایت زابل به امضا رسید

mew-admin
شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۲۱
84

محترم انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب قرارداد ٥ پروژه اعمار چکدم‌های ولایت زابل به ارزش مجموعی بیش از ٣٦ میلیون افغانی را در یک برنامه رسمی با حضور انجنیر احمد ویس بصیری معین تخنیکی این اداره، عبدالقادر قلات وال نماینده مردم زابل در ولسی جرگه، عنایت الله هوتک معاون والی ولایت زابل و شماری از روسای اداره ملی تنظیم امور آب به امضا رساند.

این پروژه‌ها به منظور مدیریت آب و مهارکردن سیلاب‌ها از سوی اداره ملی تنظیم امور آب در ولسوالی های شاه‌جوی، شهر صفا و قلات ولایت زابل راه‌اندازی شده است.

محترم انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب ضمن یادآوری از اهمیت مدیریت آب، با در نظرداشت تغییرات اقلیمی تطبیق پروژه‌های اعمار چکدم را در تقویت منابع آب و مهار نمودن سیلاب‌ها مهم و ضروری خواند.

آقای تکل تطبیق پروژه‌های انکشافی مدیریت آب در ولایت زابل را از اولویت‌های کاری این اداره بیان نموده از شرکت‌های قراردادی خواست تا در کیفیت و زمان تطبیق پروژه‌ها توجه جدی نمایند.

در همین حال عبدالقادر قلات وال نماینده مردم زابل در ولسی جرگه از مشکلات و محرومیت مردم زابل یادآوری نموده از اداره ملی تنظیم امور آب جهت راه‌اندازی این پروژه‌ها اظهار قدردانی کرد.

همچنان عنایت الله هوتک معاون والی زابل ضمن اظهار قدردانی از کارکردهای رهبری اداره ملی تنظیم امور آب راه اندازی این پروژه‌ها را یک گام موثر در راستای مدیریت آب و کنترل سیلاب ها بیان نموده به همکاری در تامین امور مربوطه آنها وعده سپرد.

قابل یادآوری است که با تطبیق این پروژه‌ها حدود ٦٠ هکتار زمین زراعتی تحت آبیاری قرار گرفته بیش از ٩٠٠ هزار مترمکعب آب مدیریت می‌گردد که به تعداد ٢٣٦٠ نفر از آن مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۳ - ۱۵:۴۱
Background image

یخچال های کشور حدود ١٤ فیصد کاهش و جهیل های یخچالی ٨ فیصد افزایش یافته است

این ورکشاپ از سوی ریاست عمومی منابع آب اداره ملی تنظیم امور آب با همکاری مرکز بین المللی انکشاف همه‌جانبه...

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۳ - ۱۵:۲۴
Background image

برنامه نیاز سنجی کارمندان در اداره ملی تنظیم امور آب برگزارشد

این برنامه از سوی کمیسیون اصلاحات اداری با همکاری ریاست منابع بشری به منظور تشخیص نیازمندی کارمندان به برنامه های...

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۵:۴۹
Background image

تدویر ورکشاپ آگاهی‌دهی برای کارمندان جدیدالتقرر در اداره ملی تنظیم امور آب دایر شد

ورکشاپ آگاهی‌دهی برای کارمندان جدیدالتقرر اداره ملی تنظیم امور آب پیرامون معرفی ساختار تشکیلاتی، اهداف و وظایف ریاست ها...

BACK TO NEWS