قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر

mew-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۲۰:۵۷
74

قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر و 2 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت سرپل امضا شد

محترم انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی قرارداد چهار پروژه اعمار چکدم‌های ولایت لوگر به ارزش مجموعی بیش از 17 میلیون افغانی و 2 پروژه اعمار چکدم های ولایت سرپل به ارزش بیش از 20 میلیون افغانی را در حضور اعضای ولسی جرگه و شماری از روسای اداره ملی تنظیم امور آب به امضا رساند.

این پروژه‌ها از سوی اداره ملی تنظیم امور آب به منظور مدیریت آب، تقویت منابع آبی و مهار کردن سیلاب‌ها در ولایت‌های لوگر و سرپل راه‌اندازی شده است.

رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب در برنامه‌ی امضای قرارداد پروژه‌ها، از اهمیت مدیریت آب در شرایط کنونی یادآور شده با در نظرداشت تغییرات اقلیمی تطبیق این پروژه‌ها را در راستای مدیریت بهتر آب‌های کشور و مهار نمودن سیلاب‌ها مهم و موثر خواند.

در همین حال عزیزه جلیس نماینده مردم سرپل در ولسی جرگه از اقدامات اداره ملی تنظیم امور آب اظهار قدردانی نموده از شرکت‌های قراردادی خواست تا پروژه‌های متذکره را با کیفیت بهتر و در زمان معین آن تطبیق نمایند.

با تطبیق چهار پروژه اعمار چکدم های ولایت لوگر بیش از 2.5 میلیون مترمکعب آب مدیریت وکنترل شده حدود 910 هکتار زمین تحت آبیاری قرارمی‌گیرد که به تعداد 740 فامیل از آن مستفید خواهند شد.

همچنان با تطبیق 2 پروژه اعمار چکدم های ولایت سرپل حدود 660 هکتار زمین از خطرات سیلاب مصون خواهد شد که به تعداد 840 فامیل از مزایای آن مستفید می‌گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۲۰:۵۷
Background image

قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر

قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر و 2 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت سرپل امضا شد....

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۲۱:۱۲
Background image

امضای قرارداد اعمار 12 پروژه چک‌دم در ولایت‌های پکتیا و پکتیکا

انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی، قرارداد 12 پروژه اعمار چک‌دم را...

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۵:۵۵
Background image

در قسمت مدیریت همجانبه آب 60 تن متخصص آموزش حاصل نمایند!

انجنیر خان محمد تكل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی، در جلسه که به مناسبت...0

BACK TO NEWS