روز جهانی آب تحت عنوان آب و تغییر اقلیم گرامی باد

mew-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۱:۲۱
111

امروز سوم ماه حمل سال 1399 هجری شمسی مطابق 22 ماه مارچ سال 2020 میلادی مصادف است با روز جهانی آب تحت عنوان آب و محیط زیست.
نام گذاری روز جهانی آب در سال 1992 میلادی در کنفرانس بین المللی محیط زیست و توسعه پایدار سازمان ملل متحد در شهر ریو دو ژینورو کشور برازیل رسماً مطرح گردید.

با توجه به اهمیت حیاتی آب منحیث حق اولیه زنده‌گی انسان ها در سراسر جهان از جمله کشور ما، سازمان ملل متحد روز جهانی آب را در سال 1399 خورشیدی مطابق 2020 میلادی به عنوان "آب و محیط زیست" نام گذاری نموده است.

جهت رسیدن به اهداف انکشاف پایدار سازمان ملل متحد، اداره ملی تنظیم امور آب کشور و سایر ادارات مرتبط به آب، جهت رسیدن به توسعه پایدار که دست‌رسی همۀ مردم به آب مطمین و پایدار محور اساسی آن را تشکیل می‌دهد دست به انکشاف پالیسی ها و استراتیژی های جامع زده و برنامه های همه جانبه را تحت تطبیق قرار داده است.

در اخیر برای همه روز جهانی آب را تبریک و تهنیت می گویم و تأکید می کنم که بهبود مدیریت آب در زراعت، آب آشامیدنی، صنایع و سایر ضروریات می تواند ما را در تقلیل مشکلات و چالش های روبه راه کمک و همکاری نماید.

با احترام
انجنیر خان محمد تکل
رئیس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۵
Background image

گرامی داشت از 7 اسد روز ملی بیرق در اداره ملی تنظیم امور آب

بیرق ملی؛ هویت، عزت، حیثیت و نشان ملی کشور است...

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۶:۱
Background image

دیدار با نماینده گان مردم ولایت تخار

محترم انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی در دفتر کار شان با نمایندگان مردم ولایت تخار...

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۵۷
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی از طرح جمع آوری آب باران سطح بام‌های ادارات؛ در اداره ملی تنظیم امور آب

این برنامه با حضور محترم انجنیر احمد ویس بصیری معین تخنیکی اداره ملی تنظیم امور آب، شماری از روسای این اداره، اساتید پوهنتونها و...

BACK TO NEWS