روز جهانی آب تحت عنوان آب و تغییر اقلیم گرامی باد

mew-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۱:۲۱
111

امروز سوم ماه حمل سال 1399 هجری شمسی مطابق 22 ماه مارچ سال 2020 میلادی مصادف است با روز جهانی آب تحت عنوان آب و محیط زیست.
نام گذاری روز جهانی آب در سال 1992 میلادی در کنفرانس بین المللی محیط زیست و توسعه پایدار سازمان ملل متحد در شهر ریو دو ژینورو کشور برازیل رسماً مطرح گردید.

با توجه به اهمیت حیاتی آب منحیث حق اولیه زنده‌گی انسان ها در سراسر جهان از جمله کشور ما، سازمان ملل متحد روز جهانی آب را در سال 1399 خورشیدی مطابق 2020 میلادی به عنوان "آب و محیط زیست" نام گذاری نموده است.

جهت رسیدن به اهداف انکشاف پایدار سازمان ملل متحد، اداره ملی تنظیم امور آب کشور و سایر ادارات مرتبط به آب، جهت رسیدن به توسعه پایدار که دست‌رسی همۀ مردم به آب مطمین و پایدار محور اساسی آن را تشکیل می‌دهد دست به انکشاف پالیسی ها و استراتیژی های جامع زده و برنامه های همه جانبه را تحت تطبیق قرار داده است.

در اخیر برای همه روز جهانی آب را تبریک و تهنیت می گویم و تأکید می کنم که بهبود مدیریت آب در زراعت، آب آشامیدنی، صنایع و سایر ضروریات می تواند ما را در تقلیل مشکلات و چالش های روبه راه کمک و همکاری نماید.

با احترام
انجنیر خان محمد تکل
رئیس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۱:۴۱
Background image

نخستین جلسه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اداره ملی تنظیم امور آب تدویر یافت

جلسه ای به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اداره ملی تنظیم امور آب تحت ریاست زبیر غزنوی رییس عمومی مالی و اداری...

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۱:۲۱
Background image

روز جهانی آب تحت عنوان آب و تغییر اقلیم گرامی باد

امروز سوم ماه حمل سال 1399 هجری شمسی مطابق 22 ماه مارچ سال 2020 میلادی مصادف است با روز جهانی آب تحت عنوان آب و محیط زیست....

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۹:۳۵
Background image

امضای قرارداد 26 پروژه اعمار چکدم ها

امضای قرارداد 26 پروژه اعمار چکدم به ارزش مجموعی بیش از 138 میلیون افغانی در اداره ملی تنظیم امور آب...

BACK TO NEWS