تدویر برنامه آگاهی دهی از طرح جمع آوری آب باران سطح بام‌های ادارات؛ در اداره ملی تنظیم امور آب

mew-admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۵۷
123

این برنامه با حضور محترم انجنیر احمد ویس بصیری معین تخنیکی اداره ملی تنظیم امور آب، شماری از روسای این اداره، اساتید پوهنتونها و نمایندگان سایر ادارات دولتی به منظور آگاهی از طرح جمع آوری آب باران سطح بام های ادارات دولتی و عامه به چاه‌های جذبی جهت تغذیه و تقویت آب‌های زیرزمینی در اداره ملی تنظیم امور آب برگزار شد.

معین تخنیکی اداره ملی تنظیم امور آب در این برنامه از پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی در شهر کابل یادآوری نموده تطبیق این طرح در تمام ادارات دولتی و عامه را در تقویت منابع آب مهم و موثر خواند.

آقای بصیری گفت: " مطابق به سروی انجام شده این اداره اگر تمام ادارات دولتی و مردم عامه این طرح را عملی نمایند سالانه 40 میلیون متر مکعب آب دو باره جذب زمین می گردد، به همین خاطر وی از تمام ادارات خواست تا در تطبیق این طرح همکاری نموده در تقویت آب های زیرزمینی شهر کابل سهیم شود.

نخستین پروژه ی این طرح با همکاری سازمان FAO به صورت نمونوی در محوطه اداره ملی تنظیم امور آب و ریاست حوزه عمومی دریایی تطبیق گردید.

با تطبیق این پروژه به تعداد 10 چاه آبگیر به عمق 8 الی 10 متر در محوطه اداره ملی تنظیم امور آب و 6 چاه در داخل محوطه ریاست حوزه عمومی دریایی به عمق 15 متر حفرگردیده است.

این چاه‌های جذبی با یک میکانیزم خاص دیزاین شده و آب تمام بام های اداره جمع آوری و به آنها منتقل می گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۵
Background image

گرامی داشت از 7 اسد روز ملی بیرق در اداره ملی تنظیم امور آب

بیرق ملی؛ هویت، عزت، حیثیت و نشان ملی کشور است...

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۶:۱
Background image

دیدار با نماینده گان مردم ولایت تخار

محترم انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی در دفتر کار شان با نمایندگان مردم ولایت تخار...

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۵۷
Background image

تدویر برنامه آگاهی دهی از طرح جمع آوری آب باران سطح بام‌های ادارات؛ در اداره ملی تنظیم امور آب

این برنامه با حضور محترم انجنیر احمد ویس بصیری معین تخنیکی اداره ملی تنظیم امور آب، شماری از روسای این اداره، اساتید پوهنتونها و...

BACK TO NEWS