امضای قرارداد اعمار 12 پروژه چک‌دم در ولایت‌های پکتیا و پکتیکا

mew-admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۲۱:۱۲
73

انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی، قرارداد 12 پروژه اعمار چک‌دم را در جلسه‌ی با حضور نمایندگان ولایت پکتیا و پکتیکا در ولسی جرگه، انجنیر احمد ویس بصیری معین تخنیکی و شماری از روسای این اداره با شرکت‌های قراردادی امضا کرد.

رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب با بیان اینکه بیشتر از پیش ضرورت احساس می‌شود تا در مورد پروژه‌های این اداره در ولایت های پکتیا و پکتیکا دقت صورت گیرد؛ بیان داشت که سر پروژه بند مچلغو کار جریان دارد و کار روی سروی و دیزاین دیگر پروژه‌های خورد و بزرگ در این ولایات جریان دارد.

در همین حال نادرخان کتوازی نماینده ولایت پکتیکا در ولسی جرگه؛ مشکلات مردم آن ولایت را بابت کمبود آب بیان نموده و از شرکت‌های قراردادی خواست تا پروژه‌های مذکور را با کیفیت و با دقت تکمیل نمایند.

در عین حال داکتر یاربازخان حمیدی و نصیب مقبل نماینده‌های ولایت پکتیا ضمن قدردانی از کارکردهای اداره ملی تنظیم امور آب؛ موقعیت‌های مناسب را برای تطبیق پروژه‌های این اداره در ولایت پکتیا خاطرنشان کردند.

قابل یادآوری است که این نمایندگان برای اداره ملی تنظیم امور آب و شرکت های قراردادی وعده هر نوع همکاری جهت تطبیق پروژه‌های فوق الذکر را دادند.

در اخیر یکی از نماینده‌های شرکت قراردادی تعهد سپرد تا پروژه‌های موردنظر را با دقت بیشتر، کیفیت عالی و در زمان معین آن تطبیق خواهند نمود.

انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب یک بار دیگر به شرکت‌های قراردادی هشدار داده گفت؛ در صورتی که پروژه‌ها بی کیفیت کار شود و یا مردم از آن شکایت نمایند نام این شرکت‌ها را در لیست سیاه خواهد انداخت.

این در حالی است که پروژه‌های چک‌دم ولایت پکتیا با هزینه حدود 15.9 میلیون افغانی و ولایت پکتیکا با هزینه حدود 8 میلیون افغانی تطبیق می‌گردد که از اثر آن 36 هزار و 820 متر مکعب آب در این چک‌دم‌ها ذخیره گردیده، 3 هزار و 139 هکتار زمین تحت آبیاری قرار گرفته و به تعداد 2 هزار و 665 فامیل در این ولایت‌ها از مزایای آن مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۲۰:۵۷
Background image

قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر

قرارداد 4 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت لوگر و 2 پروژه اعمار چک‌دم‌های ولایت سرپل امضا شد....

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۲۱:۱۲
Background image

امضای قرارداد اعمار 12 پروژه چک‌دم در ولایت‌های پکتیا و پکتیکا

انجنیر خان محمد تکل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی، قرارداد 12 پروژه اعمار چک‌دم را...

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۵:۵۵
Background image

در قسمت مدیریت همجانبه آب 60 تن متخصص آموزش حاصل نمایند!

انجنیر خان محمد تكل رییس عمومی اداره ملی تنظیم امور آب و سرپرست اداره تنظیم خدمات انرژی، در جلسه که به مناسبت...0

BACK TO NEWS